Jeśli szukasz szczegółowych wiadomości dotyczących zabiegu femtoLasik, skieruj się w to miejsce.
Laserowa korekcja wzroku to w tym momencie standardowa metoda korekty presbiopii, hyperopii, myopii oraz astygmatyzmu, jednak niewiele zainteresowanych jest świadomym tego, że zabiegi te są przeprowadzane przy pomocy różnych technik.
Plusy metody FemtoLASIK
FemtoLASIK (popularnie nazywany także All-Laser-LASIK) to bezbolesna, w pełni bezpieczna i bezinwazyjna technika korekcji takich wad jak astygmatyzm (do 6 dioptrii), krótkowzroczność (do -10 dioptrii), dalekowzroczność (do +4 dioptrii) i w indywidualnych przypadkach starczowzroczność. Sam zabieg nie trwa długo – wprawny optometrysta jest w stanie zrealizować go w około piętnaście minut. Atutem tego zabiegu jest to, że pacjentowi nadzwyczaj szybko wraca ostrość widzenia – zasadniczo w ciągu dnia od zabiegu może podjąć na nowo swoje codzienne zadania. Zabieg przebiega w 2 etapach i przeciwnie do metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się za pomocą mikrokeratomu. Podczas zabiegu FemtoLASIK najpierw przy użyciu lasera femtosekundowego odseparowuje się płat rogówki o grubości około 0,1 milimetra, a w kolejnej fazie następuje formowanie rogówki laserem excimerowym.
FemtoLASIK Topoguided jest z kolei pewną odmianą metody FemtoLASIK, gdzie praca lasera excimerowego jest spersonalizowana dla każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu optometrysta opracowuje mapę rogówki i na jej bazie koduje wszystkie ruchy lasera. Ten wariant zabiegu przeprowadza się u pacjentów z hyperopią i astygmatyzmem, których układ optyczny charakteryzuje się nietypowym kształtem.
Inne metody korekcji wad wzroku
Rzadziej wykorzystywane sposoby korekcji wzroku to między innymi:
LASEK – wykonywany jest u pacjentów, u których z przeróżnych przeciwwskazań nie jest zalecane użycie metody FemtoLASIK. W metodzie LASEK płat nabłonka rogówki ściągany jest alkoholem, a nie wiązką laserową.
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej z rogówki zdejmuje się nabłonek (odbudowuje się on po pewnym czasie samoistnie), a w następnym kroku formuje się rogówkę za pomocą lasera excimerowego. EBK zwana jest zabiegiem powierzchniowym, dlatego że laser nie dochodzi w głębokie warstwy rogówki. Zabieg ten można jednak wykorzystać wyłącznie do korekcji niedużych wad wzroku.
Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]