Nie wszystkie choroby zębów możemy wyeliminować tradycyjnymi metodami. Jeżeli okazują się one nieskuteczne, ostatnim wyjściem jest zwykle któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy udać się między innymi w przypadku znacznych ubytków uzębienia, konieczności wstawienia implantów czy mostów, uszkodzonych dziąseł i chorób tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju narośle lub nowotwory. Jakie techniki są jednak stosowane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza wybrać się, by leczenie było były komfortowe i nie spotkały nas przykre pomyłki?
Chirurg stomatolog – terapia
Niewątpliwie najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – także tych znacznie zniszczonych, potrzebujących otwarcia dziąsła i dłutowania. W przypadku dużych ubytków lub chorych po złamaniach potrzebne jest niekiedy odbudowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również leczeniem wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej nowotworów lub owrzodzeń – oraz odtwarzaniem chorych tkanek.
Jaki chirurg stomatolog okaże się najlepszy?
Jak łatwo się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych trudności. Dobrze więc powiedzieć parę słów na temat tego, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog oraz czym sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze będzie z pewnością to, by stosował on tylko nowoczesne urządzenia i, co najważniejsze, środki znieczulające. Duże znaczenie ma też atmosfera w gabinecie oraz podejście stomatologa do chorych – dużo powiedzą nam o nim opinie dotychczasowych pacjentów, a te znajdziemy na przykład w internecie bądź wśród znajomych.