Jeśli chcesz zamówić rynny metalowe, powinieneś odwiedzić tę stronę.
Systemy dachowe składają się z szeregu elementów. Pośród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na efektywne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu komplikacji związanych z jej kumulowaniem się. Nie powinniśmy zatem lekceważyć doboru najlepszych elementów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz kwalifikacji – tak samo jak zakładanie systemów rynnowych. Co w takim razie powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią takie systemy? Z jakich modułów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Orynnowanie dachu – z jakich części jest tworzone?
Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z wielu pomniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnorodnego przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod nim, których rolą jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na granicy dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a później do ścieków.
Rynny plastikowe, metalowe lub PCV – co wybrać?
W ofercie hurtowników dostępne są orynnowanie dachu wykonane z różnych surowców – między innymi z metalu tworzyw sztucznych. Które z nich będą najtrafniejszym wyborem? To zależy od specyfiki budynku i tego, jak bardzo jest on narażony na opady. Decyzję o doborze konkretnego orynnowania należy zatem przedyskutować z ekspertem.
Lokalizacja firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A
Tel.: +48 17 584 08 08