Znajdź urządzenie do masażu limfatycznego na carepump.pl.
Drenaż limfatyczny to technika masażu, której rolą jest usprawnienie obiegu limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX wieku – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy obrotowe oraz czerpiące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do miejsca masażu, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.
Sprzęt do masażu limfatycznego – stymulacja przepływu limfy
W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie wykorzystywane są urządzenia do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety dzielące się na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory rękaw uciska kończynę, wspomagając tak cyrkulację limfy. Istnieje wiele zaleceń do korzystania z zabiegu presoterapii. To w głównej mierze zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy). Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się również dość popularna w świecie sportu, przede wszystkim jako etap regeneracji po podwyższonym wysiłku.
Mobilny sprzęt CarePump do presoterapii w domu
Mnóstwo opcji użycia urządzeń do masażu limfatycznego wpłynęło mocno na ulepszenie tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby raz za razem korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w domu, dzięki nowoczesnym aparatom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do presoterapii tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest drenaż. Urządzenia CarePump są dość lekkie oraz kompaktowe, zatem bez trudu można spakować je na wyjazd, przykładowo na turniej sportowy.
Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być wcześniej uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samodzielnie, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to m.in. miażdżyca czy choroby wirusowe oraz bakteryjne, które powinno się uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]