Przetrzymywanie pieniędzy na lokacie czy po prostu gromadzenie ich na koncie nie jest dziś tak korzystne jak jeszcze pięć lat temu. Niskie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale również i większe zrozumienie, że nie zainwestowane środki nie zarabiają doprowadziły do tego, iż poszukujemy metod, które umożliwią naszym oszczędnościom dawać z czasem poboczny dochód. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz szerszym popytem cieszą się metale inwestycyjne, a w szczególności – sztabki złota.
Sztabka złota to wieloletnia inwestycja
Od razu wypada dobitnie podkreślić, iż lokata pieniędzy w sztabki złota to wieloletnia inwestycja. Złoto przeważnie nie poddaje się silniejszym i słabszym kryzysom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz niestabilność polityczna oraz ekonomiczna nierzadko podwyższa jego wartość. Naturalnie można spostrzec wahania w jego ceny, jednak analizując jej historyczny wykres łatwo można spostrzec, iż z czasem idzie ona w górę. Czemu się tak dzieje? Od wieków ilość tego metalu szlachetnego w aktywnym obiegu utrzymuje się niemalże bez zmian. Dawno temu był on uniwersalnym środkiem płatniczym, w tej chwili jest szeroko stosowany w elektronice,medycynie oraz przemyśle, jak również – w dalszym ciągu na dużą skalę – w sztuce i złotnictwie. Pomimo, że pozyskiwanie złota jest nieustające i teoretycznie powinno go przybywać, odzyskiwanie tego kruszcu wykorzystanego np. do produkcji sprzętu elektronicznego (jak piloty do TV czy też telefony komórkowe) jest nieraz nieopłacalny, dlatego popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i prognozuje się, że z biegiem lat ta tendencja nie powinien ulec zmianie.
Złoto w indywidualnych sztabkach i combibar – co zamówić?
Słysząc o inwestycji środków w sztaby złota gros osób momentalnie uzna, że to nie dla nich, z powodu duży koszt. Jednakże sztabki złota są produkowane w licznych wagach, wobec tego zasadniczo każdy może pozwolić sobie na lokatę jakiegoś wycinka oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można kupić już w sztabkach o wadze 5 g, 2 g, a nawet 1 g. Takie małe sztabki są także świetnym pomysłem na prezent. Zasobniejsi inwestorzy, posiadający większe fundusze nierzadko wybierają cięższe sztaby złota o wadze 100 g, 500 g, jak również 1 kg. Wypada jednakże wiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze, wybierając cięższą sztabkę kupujemy złoto po wyraźnie niższej cenie. Po drugie, nie można podzielić kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Dlatego wskazane jest kupować złote sztabki o różnym ciężarze lub zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są od razu podzielone na mniejsze kawałki o wadze 1 g.
Lokalizacja firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]